Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Co to jest tethering?

Internet w telefonie? A może internet z telefonu? W przypadku tetheringu obie opcje są równie ważne, a co więcej – niezbędne do tego, byś mógł przeglądać sieć www, gadać ze znajomymi na fejsie czy oglądać ulubiony serial. Tethering to funkcja w telefonach komórkowych, która pozwala na udostępnianie połączenia internetowego innym urządzeniom. To znaczy, że telefon pracuje jak router bezprzewodowy.

Odbiera sieć, np. w standardzie 3G od Twojego operatora komórkowego, a następnie „dzieli się” sygnałem z innymi urządzeniami. Taki Internet możesz odbierać za pomocą dowolnego sprzętu wyposażonego w modem Wi-Fi.

Może to być laptop, inny telefon albo tablet. Największą zaletą tetheringu jest to, że potrzebujesz tylko jednego urządzenia, aby z internetu mogło korzystać kilka osób. Opcja taka przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy okazuje się, że Twoi znajomi mają np.

jedynie tablety lub laptopy z Wi-Fi, a chcieliby być online. W takim wypadku po prostu udostępniasz własną sieć i pośredniczysz w przesyłaniu sygnału. Minusem może być natomiast prędkość połączenia.

Przy dobrze działającym połączeniu 4G/LTE z sieci może korzystać swobodnie kilka osób, bez żadnych kłopotów. Jednak przy wolniejszym standardzie, sieć może działać wolno, a przeglądanie stron stanie się uciążliwe. Do tego przy kilku urządzeniach naraz bardzo łatwo wykorzystać cały limit transferu w wykupionym pakiecie.

Wadą tetheringu jest również to, że uzależniasz się od jednego urządzenia. Gdy padnie bateria, wszystkie sprzęty pozostaną bez dostępu do sieci.

serwis laptopów
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.