Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Trzeba sprawdzać stan opon

Ciągle się spieszymy, więc w biegu wsiadamy do samochodu, a po dojechaniu na miejsce również szybko wysiadamy i idziemy załatwiać swoje sprawy. Nie zawsze pomyślimy o tym, aby przed jazdą sprawdzić czy wszystko jest w porządku, albo chociaż zobaczyć jak wyglądają nasze opony. To powoduje, że nie zawsze zauważamy moment, w którym bieżnik znajduje się na granicy dopuszczalności, co z kolei prowadzi do tego, że czasami jeździmy na oponach, które w ogóle nie powinny być dopuszczone do ruchu.

Głębokość bieżnika

Od czasu do czasu powinniśmy sprawdzić stan naszych opon.

Zobaczyć czy nic się w nie nie wbiło, co mogłoby prowadzić do powolnego uchodzenia powietrza, sprawdzić jakiej głębokości jest bieżnik. Oczywiście im będzie on większy, tym większe będzie nasze bezpieczeństwo podczas jazdy, dlatego nie powinniśmy tego w ogóle ignorować. Jeśli nie jesteśmy pewni czy nasza opona wygląda tak jak powinna, bo coś w niej wzbudza nasz niepokój, to zawsze możemy jechać do wulkanizatora, aby on rzucił na nią okiem. On też powinien popatrzeć na stan naszych opon podczas ich sezonowej zmiany i w razie czego powinien nas uprzedzić, że przy kolejnej zmianie czeka nas wydatek na nowe opony.

Z pewnością niedopuszczalne jest poruszanie się samochodem, który praktycznie w ogóle nie ma bieżnika.

Grozi za to kara

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że zły stan opon przede wszystkim stanowi zagrożenie dla nas i innych uczestników ruchu drogowego. Może się okazać, że podczas hamowania stracimy przyczepność i nie zatrzymamy się na czas, albo nie będziemy w stanie utrzymać się na trasie, kiedy będziemy wchodzić w zakręty. Chociażby z tego powodu warto zawsze sprawdzać czy mamy dobre opony.

Ale musimy się również liczyć z tym, że jeśli ich stan nie będzie taki jak być powinien, a wychwyci to policja, otrzymamy do zapłaty mandat, a tego też z pewnością wolelibyśmy uniknąć. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo na drodze. Nie mamy wpływu na to, co robią inni kierowcy, ale warto dopilnować tego, na co sami mamy wpływ. Jedną z takich rzeczy będzie odpowiedni stan opon, dający nam niezbędną przyczepność, abyśmy zawsze mieli pełną kontrolę nad naszym samochodem.

Im lepsze będą nasze opony, tym większe będzie nasze bezpieczeństwo podczas jazdy.

Fajne posty na bloga https://northtyresservices.co.uk/
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.