Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Popularność outsourcingu informatycznego

Outsourcing w branży IT wciąż zyskuje na popularności. Świadczy o tym m.in. fakt, że aż 80% przedsiębiorstw nie planuje w tym roku przeprowadzenia rekrutacji w dziale IT. Mimo to ofert pracy związanych z tą branża nie brakuje. Niewątpliwie dynamiczny rozwój tej gałęzi rynku pracy zawdzięczamy właśnie outsourcingowi.

Dlaczego jest on coraz bardziej lubianym rozwiązaniem przez polskich przedsiębiorców? Niewątpliwie chodzi tu głównie o cenę. Inwestycja w szkolenie pracowników, oprogramowanie i sprzęt komputerowy, który obecnie starzeje się w zastraszającym tempie to rzeczy, na których wielu przedsiębiorców nie stać. Korzystając z usług outsourcingowych otrzymują gotową usługę – a jej wykonaniem martwi się jedynie zleceniobiorca. To pozwala na swobodne inwestowanie w bardziej kluczowe sfery firmy, czy chociażby marketing zapewniający jej rozpoznawalność.

Outsourcing jest nie tylko sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy, ale także czasu – związanego m.in. z rekrutacja pracowników czy naprawą komputerów awarii uniemożliwiających dalszą pracę.

hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.