Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Tani internet w pakiecie

Czy warto brać tani internet w pakiecie z rozmowami głosowymi? Na myśl natychmiast przychodzi wiele kontrargumentów. Po pierwsze, tani Internet to niskie limity. Po drugie, niska cena to zapewne mniejsza prędkość. No i oczywiście jak wszystko nic, co tanie, nie może być dobre. Ale czy na pewno? Wszystko zależy od Twoich oczekiwań.

Jednak nawet, jeśli uważasz, że w ogóle nie potrzebujesz Internetu o zasięgu globalnym, uwaga – może się okazać, że nawet nie wiesz, kiedy jest Ci potrzebny. Najlepszym przykładem są aplikacje nawigacyjne. Aby móc wykorzystać telefon czy tablet do wskazywania trasy, potrzebujesz przede wszystkim modułu GPS. Jeśli taki podzespół znajduje się w sprzęcie mobilnym, możliwa jest komunikacja z satelitami systemu GPS i lokalizacja trasy. Jednak to nie wszystko.

Wiele aplikacji nawigacyjnych potrzebuje również dostępu do sieci. I to nie tylko połączenia, które wystarczy uruchomić od czasu do czasu. W większości programów tego rodzaju moduł zajmujący się obliczaniem trasy oraz aktualizowaniem informacji przydatnych podczas jazdy znajduje się na serwerach producenta. To znaczy, że aplikacja wyznaczy trasę tylko wtedy, gdy połączy się z serwerem, a więc potrzebny jest internet. Łącze tego rodzaju nie musi być szczególnie szybkie, nie jest też potrzebny wysoki limit danych.

Tani internet w pakiecie będzie wobec tego bardzo dobrym wyborem. Pamiętaj też, że dostęp do sieci może się przydać w awaryjnych sytuacjach, gdy nagle musisz znaleźć ważny telefon czy sprawdzić skrzynkę pocztową.

hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.