Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Nowe czy używane opony?

Jeżeli poszukujemy opon i zaglądamy na różne strony, na których są one proponowane, to z pewnością szybko się przekonamy, że do wyboru będziemy mieli zarówno opony nowe, jak i używane. Co więcej, jeśli planujemy kupić opony u wulkanizatora, to może się okazać, że on również będzie nam dawał do wyboru, czy chcemy nabyć opony nowe, które będą droższe czy tańsze, ale za to używane. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto rozważyć wszystkie plusy i minusy, tak aby mieć pewność, że faktycznie dokonaliśmy odpowiedniego wyboru.

Co dają nowe?

W przypadku zakupu nowych opon mamy pewność, że są one całkowicie sprawne, bieżnik nie jest w ogóle zużyty, dodatkowo wiemy, że nie brały one udziału w żadnym wypadku, ani nie ma w nich żadnych uszkodzeń spowodowanych zużyciem opony. Ale musimy się też tutaj liczyć z tym, że za taką nową oponę będziemy musieli sporo zapłacić, co przy wymianie wszystkich czterech sztuk może już tworzyć dość znaczną kwotę. Chociaż trzeba też pamiętać, że przy zakupie takiej opony zyskujemy gwarancję, a więc gdyby działo się z nią coś niedobrego, możemy to od razu zgłosić do producenta.

Co z używanymi?

Jak sprawa przedstawia się w przypadku opon używanych? One są tańsze, a to oznacza, że przy zakupie całego kompletu możemy zyskać nawet kilkaset złotych.

Jednak musimy się tutaj liczyć z tym, że te opony mogą mieć jakieś uszkodzenia, których nie widać gołym okiem, a które powstały w wyniku eksploatacji. Dodatkowo trzeba wiedzieć, że bieżnik będzie już mniej lub bardziej zużyty, a więc też nie będzie nam on gwarantował takiej przyczepności jak powinien. Nie mniej, jeśli wiemy, że jeździmy stosunkowo mało, a znajdziemy opony używane, które nie będą mocno zniszczone, to warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem. Tym bardziej, że wulkanizator może nam pomóc w wybraniu odpowiednich opon, które chociaż używane, będą w dobrym stanie i spokojnie będziemy mogli jeszcze na nich przejechać kilkaset kilometrów. Warto się zastanowić, które opony bardziej nas interesują – nowe czy używane. Oczywiście wiele będzie tutaj zależało od tego, jak dużo kilometrów robimy w ciągu miesiąca i na jak dalekie trasy jeździmy. Dla jednych lepsze okażą się nowe opony, dla innych w zupełności wystarczą używane.

24 mobile tyres fitting rushden mercedes benz amg
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.