Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Hot-spoty: Internet jest wszędzie

www.contactcenter.pl/pl/uslugi/badania-marketingowe/ankiety-telefoniczne/336

Jeśli chcesz możliwie tanio korzystać z dobrodziejstw globalnej sieci, powinieneś zainteresować się hot-spotami w Twoim mieście lub w miastach, do których się wybierasz w ramach wycieczki czy zawodowych obowiązków. Hot-spoty to miejsca, w których można korzystać z połączenia Wi-Fi – najczęściej za darmo.

Wystarczy, że znajdziesz się w zasięgu routera i nawiążesz łączność za pomocą tableta, laptopa czy telefonu. W poszukiwaniu darmowego łącza najlepiej wybrać się w lokalizacje o znaczeniu turystycznym.

Na przykład większość dużych ośrodków miejskich w Polsce zapewnia dostęp do sieci w okolicy głównych rynków. Oczywiście połączenie nie jest bardzo szybkie, ale spokojnie wystarczy na przeglądanie sieci w wolnej chwili czy konwersację ze znajomym za pośrednictwem komunikatora tekstowego, a nawet na Skype.

Hot-spoty są też często obecne w centrach handlowych. Czasem Internet jest w całym budynku, innym razem pojedyncze sklepy i kafejki tworzą własne sieci lokalne.

Zdarza się, że dostęp do łącza otrzymujesz dopiero po zakupieniu produktu. Wówczas sprzedawca daje hasło do sieci, być mógł przeglądać strony www przy zamówionej kawie.

Liczba hot-spotów ciągle wzrasta, więc mieszkając w dużym mieście właściwie można swobodnie korzystać z sieci niemal przez cały dzień. Internet jest często dostępny w komunikacji miejskiej, na uczelniach, w budynkach użyteczności publicznej, a także w restauracjach, fast-foodach i klubach.

Przy odrobinie szczęścia, 3G okazuje się niepotrzebne. Zwłaszcza, gdy w domu masz własne Wi-Fi.

hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.