Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Niezbędne jest posiadanie konta na social mediach

Agencja Social Media

Bardzo często mówi się o tym, że jeśli nie ma nas w internecie, czy to jako osoby prywatnej, czy to jako firmy, to po prostu nie istniejemy. Dlatego też, coraz więcej osób decyduje się na to, aby założyć konto w social mediach, bo wiedzą one, że dzięki temu łatwiej będzie im utrzymać stare kontakty i zdobyć nowe. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach

Jest bezpieczne – jeśli myślimy co robimy

Jeżeli zastanawiamy się, czy założyć konto na social mediach. Jeśli obawiamy się, że nie jest to bezpieczne, to przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że nasze dane są dobrze chronione, ale sami także powinniśmy pamiętać o kilku kwestiach.

Im mniej wstawiamy zdjęć na których widać co posiadamy, tym lepiej. Dodatkowo nigdy nie powinniśmy pokazywać naszego adresu, a jeśli nie chcemy co chwilę odbierać telefonu od nieznajomych, to nie powinniśmy tam także umieszczać swojego numeru. Jeśli sami będziemy dbać o swoją prywatność, to będziemy mieli pewność, że razem z zabezpieczeniem jakie mają social media, nic złego nam się nie stanie. Ale warto mieć tam konto, bo może się okazać, że po latach ktoś będzie się chciał z nami skontaktować i właśnie dzięki takim środkom przekazu, będzie mógł to zrobić.

Szukanie pacy

Jeżeli nie mamy żadnej pracy, to może się okazać, że przez social media znajdziemy coś ciekawego. Pojawia się coraz więcej grup, na których wstawiane są ogłoszenia o pracę, a więc to tam powinniśmy dołączyć. Będziemy mogli odpowiadać na te, które najbardziej nas interesują, ale jednocześnie sami także będziemy mogli proponować swoje usługi. W takiej sytuacji, warto zadbać o to, do jakich danych i do których zdjęć, mają dostęp tylko znajomi, a do których wszyscy wchodzący na nasz profil.

Tak abyśmy mieli pewność, że potencjalny pracodawca, będzie mógł widzieć tylko te informacje o nas, które będą przemawiały na naszą korzyść podczas rekrutacji. W social mediach możemy czuć się bezpiecznie, jeśli mamy odpowiednio ustawioną ochronę danych. Wówczas nie tylko chroni nas sam portal, ale także my sami. Jeśli jakieś zdjęcia nie powinny być ogólnodostępne, to ustawmy je tylko dla znajomych, tak aby tylko oni mogli je widzieć.

Warto być ostrożnym w sieci, jednak trzeba sobie również zdawać sprawę z tego, jak wiele korzyści mogą nam dać social media i dlaczego warto tam założyć konto. Możemy utrzymywać bliski kontakt ze znajomymi, poznawać nowe osoby, należeć do grup, w których ludzie będą mieli takie same zainteresowania jak my, a nawet będziemy mogli tam znaleźć ciekawą pracę. Z pewnością warto tam należeć.

projekty graficzne poznań komputer.nokia6300.pl
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.