Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Artroskopia diagnostyczna stawu barkowego

www.101filmow.pl

Artroskopia jest metodą operacyjną służącą nie tylko do leczenia uszkodzeń w obrębie stawów, ale pozwala także na stawianie diagnozy. Wtedy mamy do czynienia nie z artroskopią operacyjną, a artroskopią diagnostyczną. Można ją wykonywać także w przypadku dolegliwości związanych ze stawem barkowym. Artroskopia diagnostyczna stawu barkowego polega na wprowadzeniu do wnętrza stawu wziernika z kamerą.

Dokonuje się tego dzięki niewielkim, kilkumilimetrowym nacięciom na skórze, zatem zabieg jest mało inwazyjny i stosunkowo bezpieczny. Wprowadzona kamera przekazuje obraz do komputera, który można oglądać na ekranie. W ten sposób lekarz może dokładnie obejrzeć wnętrze stawu i ocenić uszkodzenia konkretnych struktur. Ta nowoczesna metoda operacyjna umożliwia dokładne zdiagnozowanie dolegliwości, a następnie ewentualne zoperowanie stawu.

Trzeba wiedzieć, że artroskopia diagnostyczna to zabieg mało inwazyjny oraz stosunkowo bezpieczny. Trwa około 30 minut i wykonuje się go zazwyczaj w znieczuleniu ogólnym. Pacjent zostaje ułożony w pozycji leżącej, a jego kończyna jest uniesiona do góry i lekko zgięta. Jeszcze w dniu wykonywanego zabiegu pacjent może powrócić do domu.

Na nacięciach lekarz zakłada pojedyncze szwy, które można zdjąć już po kilku dniach. Po zagojeniu blizny są niewielkie. Zatem artroskopię diagnostyczną stawu barkowego przeprowadza się w celu zdiagnozowania przyczyn niepokojących objawów dokuczających w obszarze barku. Należy pamiętać, że choć jest to zabieg operacyjny, to jest on bezpieczny i mało inwazyjny. Sprawdź czym jest regeneracja stawów

hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.