Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Zewnętrzne modemy 3G/4G/LTE

W sklepach z akcesoriami do tabletów i telefonów możesz znaleźć modemy 3G, 4G albo LTE. Czasem jeden modem ma wszystkie trzy oznaczenia, bo współpracuje ze wszystkimi standardami. Natomiast modemy 3G nie obsługują standardu 4G ani LTE, ale oznacza to jedynie różnicę w prędkości danych. Na przykład możesz korzystać z usługi operatora, który proponuje sieć w szybszym standardzie 4G, ale wykorzystując do tego celu modem 3G, po prostu nie będziesz mógł w pełni cieszyć się pełną przepustowością łącza. Natomiast nie ma żadnych przeszkód, żeby korzystać z sieci 3G, posiadając modem 4G czy też LTE. Taka sytuacja jest nieopłacalna jedynie wtedy, gdy wiesz, że będziesz miał dostęp jedynie do sieci 3G, a kupisz droższy modem 4G – wystarczyłby tańszy modem 3G.

Zewnętrzne modemy to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają urządzeń z wbudowanym modułem 3G, 4G lub LTE. Niektóre modele tabletów i telefonów mają miejsce na kartę SIM i dają możliwość korzystania z Internetu i połączeń głosowych czy SMS-ów albo tylko z części tych usług. Jeśli takiego modemu nie ma, przyda się zewnętrzne akcesorium. Przez zewnętrzne modemy najczęściej rozumie się niewielkie urządzenia w kształcie pendrive’a. Z reguły modemy są podłączane do portu USB, a po krótkiej instalacji i zaaplikowaniu karty operatora można korzystać z sieci. Pamiętaj, że nie wszystkie tablety obsługują zewnętrzne modemy.

Aby było to możliwe, sprzęt mobilny musi mieć port USB z funkcją OTG, która pozwala na korzystanie z zewnętrznych urządzeń.

naprawa laptopów ejsakgroup.pl
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.