Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Zapotrzebowanie na pracowników w IT

W dzisiejszych czasach, gdy zaawansowany rozwój technologiczny determinuje w dużym stopniu znaczenie firmy na rynku, coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na korzystanie ze zdobyczy nowych technologii. To z kolei powoduje, że zapotrzebowanie na pracowników IT – zarówno programistów, jak i administratorów baz danych czy twórców aplikacji mobilnych wciąż rośnie.

Co ciekawe w ostatnim kwartale 2013 roku najwięcej ogłoszeń dotyczących pracy w IT pochodziło od firm outsourcingowych – stanowiły one aż 55% wszystkich pojawiających się ofert. O rosnącym popycie na osoby z takim wykształceniem świadczy fakt, że w poprzednim okresie objętym badaniem, ogłoszeń tego typu było o 30% mniej. Jako, że firmy outsourcingowe rozwijają się w niemal błyskawicznym tempie, dają one szansę na zatrudnienie nie tylko specjalistom różnych dziedzin, ale również świeżo upieczonym absolwentom oraz studentom. Dla tych ostatnich jest to doskonała szansa, na rozpoczęcie kariery jeszcze przez skończeniem edukacji.

Analizując dane można z całą pewnością stwierdzić, że outsourcing w najbliższych latach stanie się bardzo ważnym czynnikiem rozwijającym rynek pracy.

hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.