Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Wszystkie dane w komputerze

Następnym przykładem coraz silniejszej pozycji informatyki w świecie medycyny jest to, jak wiele istotnych danych przechowuje się dziś na nośnikach cyfrowych. Dotyczy to niemal każdej sfery życia i nie jest związane wyłącznie ani nawet przede wszystkim z medycyną.

Po prostu lekarze sięgają po te same udogodnienia, po które sięgają wszystkie inne branże, a także większość z nas w życiu prywatnym. Skoro można operować na danych zapisanych w postaci elektronicznej i tym samym ograniczyć ilość papierów, to nieskorzystanie z takiej możliwości niewiele miałoby wspólnego z racjonalnością.

Lekarze szukają sposobów, aby ułatwić sobie życie, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż wiele ich obowiązków ma ściśle formalny charakter. Obowiązujące przepisy prawa niejako zmuszają ich do tego, ażeby wykonywać szeroki zakres „papierkowej roboty”, która wedle różnych statystyk pochłania nawet kilkadziesiąt procent czasu ich zawodowej aktywności.

W tej sytuacji nie zawsze udaje się poświęcić pacjentom tyle uwagi, ile by należało. Jeśli za pomocą informatyki można sobie pod tym względem ulżyć, to warto zrobić z tej opcji użytek.

usługi it
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.