Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Wady outsourcingu IT

Ankiety telefoniczne - tutaj

Choć korzystanie z usług firm zewnętrznych na zasadzie outsourcingu ma bardzo wiele zalet, trzeba pamiętać, aby robić to z głową. W przeciwnym razie na własnej skórze odczujemy jego negatywne strony.

Przede wszystkim należy zastanowić się, które działania naszej firmy należą do kluczowych. Jeżeli zrobimy to w sposób zbyt pochopny, może okazać się, że oddaliśmy najistotniejsze elementy naszego przedsiębiorstwa w ręce innych osób, przez co z biegiem czasu będzie ono tracić swoją tożsamość. Istotne jest także znalezienie najlepszych fachowców – tylko dzięki temu mamy pewność, że usługa zostanie wykonana na najwyższym poziomie.

Choć outsourcing ma bardzo pozytywny wpływ na rynek pracy, ponieważ dzięki niemu zatrudnienie znajdują specjaliści, wciąż nie ma on pełnego przyzwolenia społecznego. Zamiast bowiem zatrudniać informatyka na pełen etat – zlecamy wykonanie konkretnego zadania na zewnątrz. Negatywny efekt takiego działania jest jedynie tylko pozorny – w rzeczywistości dzięki temu miejsc pracy dla specjalistów jest więcej. Większą ilość osób stać bowiem na ich zatrudnienie.

Pomysły na bloga www.srodeknachwasty.net.pl
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.