Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Umowa outsourcingowa – co powinna zawierać?

www.karczmawrazidlok.com.pl

Powierzenie firmie zewnętrznej opieki nad pewnymi aspektami działania naszej firmy, np. tej dotyczącej IT to bardzo poważny i odpowiedzialny krok. Pełne przejęcie trwa zazwyczaj kilka miesięcy i składa się z kilku etapów. Co warto więc określić w umowie, aby przebiegało ono bezproblemowo?

Po pierwsze należy pamiętać, że umowa outsourcingowa jest zazwyczaj długoterminowa, a okres jej obowiązywania waha się średnio od 2 do 5 lat. Należy więc zaznaczyć w niej możliwość corocznego oceniania efektów współpracy, zarówno po stronie zleceniodawcy jak i zleceniobiorcy. W umowie określić należy również wysokość wynagrodzenia – zazwyczaj płacimy firmie ryczałtowo w miesięcznych ratach osobno za nadgodziny. Ostatnim punktem jest uzgodnienie reguł komunikacyjnych, czyli zaznaczenia kto i jakie informacje ma dla nas zbierać i przechowywać.

Te elementy powinny wystarczyć, abyśmy mogli cieszyć się prawidłowo prowadzonym zapleczem informatycznym, które pozostaje pod stałą opieką specjalistów. A my – za o wiele mniejsze pieniądze niż przy tradycyjnym zatrudnieniu – otrzymujemy usługę najwyższej jakości.


projektowanie logo poznań https://hasztagujemy.pl/
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.