Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Szybki Internet. Potrzebny?

materialy.cztery-strony.pl

Trendy w urządzeniach mobilnych zmieniają się co kilka lat. Nie tak dawno byliśmy świadkami minimalizacji. Jak ktoś nosił przy sobie duży telefon, to takie urządzenie było nazywane cegłą i budziło śmiech.

Aktualnie nikomu nie przeszkadzają dziesięcio- a nawet jedenastocalowe tablety, które nie mieszczą się do kieszeni i wymagają dodatkowego pokrowca. Zdaje się, że im większe urządzenie, tym lepiej. A jak jest z Internetem? Odpowiedź wydaje się prosta – wszyscy chcemy mieć jak najszybsze łącze.

Z pewnością nadmiar megabitów na sekundę nie będzie przeszkodą w wygodnym użytkowaniu Internetu. Ale czy na pewno wykorzystasz potencjał superszybkiej sieci? Podobne pytanie powinieneś sobie zadać wtedy, gdy poza szybkością łącza liczą się również względy finansowe. Nie jest dziś problemem zamówienie połączenie o prędkości 80-100 Mb/s, a coraz częściej operatorzy oferują nawet szybsze łącza.

Oczywiście im większa prędkość, tym wyższa cena. Tymczasem bardzo możliwe, że nie potrzebujesz Internetu szybszego niż 10-20 Mb/s. Wiele zależy od stylu użytkowania komputera czy tabletu.

Jeżeli Twoja obecność w internecie sprowadza się do przeglądania stron www czy oglądania filmów w serwisach streamingowych, wolniejsze łącze z reguły jest wystarczające, by cieszyć się dobrą jakością obrazu i płynnym wczytywaniem zawartości. Ponadto ograniczeniem może być wykorzystywane urządzenie. Jeśli korzystasz ze starszego laptopa, tabletu czy telefonu, strony i tak będą się wolniej wczytywać, niezależnie od prędkości łącza – moc obliczeniowa tabletu będzie barierą, więc nie warto przepłacać za superszybki Internet.

ankiety telefoniczne
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.