Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Sezonowe opony to podstawa

Jeździmy coraz więcej, do tego jeszcze samochody pozwalają nam na osiąganie sporych prędkości, a to wszystko oznacza, że bardzo łatwo jest stracić panowanie nad samochodem i doprowadzić do groźnego wypadku. Jeśli na to wszystko nałoży się jeszcze fatalny stan opon, które mamy w swoim samochodzie, albo ich niedopasowanie do warunków panujących na drodze, to może dojść do wielkiego nieszczęścia.

Dlatego też, warto się zorientować na jakich oponach powinniśmy jeździć latem, a na jakich zimą, tak aby mieć pewność, że będą nam one gwarantowały właściwą przyczepność do jezdni.

Odpowiedni rodzaj gumy

Warto wiedzieć, że możemy korzystać z 3 rodzajów opon: zimowych, letnich i wielosezonowych.

Każde z nich różnią się rodzajem tworzywa z którego są produkowane. To właśnie dlatego jedne z nich lepiej sprawdzają się na suchej powierzchni, inne na mokrej, a jeszcze inne zagwarantują nam idealną przyczepność na śniegu.

Oczywiście jeśli jeździmy stosunkowo mało i chcemy trochę zaoszczędzić, to warto się zastanowić czy nie kupić opon wielosezonowych. One w miarę dobrze będą funkcjonowały zarówno zimą, jak i latem, jednak musimy pamiętać, że ta przyczepność nie będzie tak do końca idealna.

Zimowe i letnie

Większość kierowców, zwłaszcza tych, którzy miesięcznie pokonują spore odległości decydują się na zakup opon, które są dedykowane na konkretną porę roku. Chodzi o to, aby podczas jazdy opony stabilnie trzymały się jezdni, co znacznie zmniejszy ryzyko wpadnięcia w poślizg.

Dodatkowo trzeba wspomnieć, że opony zimowe zazwyczaj mają głębszy bieżnik, tak aby spokojnie i bezpiecznie można nimi było jeździć po śniegu, chociaż musimy tutaj pamiętać, że podczas najechania na lód na niewiele się zdadzą, jeśli sami cały czas nie będziemy myśleli o zachowaniu ostrożności i dopasowaniu prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Warto zobaczyć jakie opony są nam proponowane i dokładnie zastanowić się nad tym, które z nich najlepiej sprawdzą się w naszym przypadku.

Może się wówczas okazać, że lepiej będzie zapłacić trochę więcej i kupić opony przeznaczone na konkretną porę roku, niż oszczędzać, a później mieć problemy z poruszaniem się po drodze, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych.

https://www.getriebemsm.de/getriebe/241/0/schaltgetriebe,fiat,500.html 24 mobile tyres fitting rushden
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.