Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Ścisła współpraca instytucji o profilu bioinformatycznym

Powstanie studiów bioinformatycznych otworzyło nowe możliwości, nie tylko dla przyszłych absolwentów uczelni, ale także dla instytucji, które czynnie angażują się w rozwój tej dziedziny. Wiele uczelni w kraju jest przykładem bardzo ciekawej współpracy z partnerami, którzy liczą się obecnie na rynku. Należą do nich oczywiście firmy o profilu bioinformatycznym, a także szpitale oraz kliniki.

Taka współpraca jest niezwykle istotna w wdrażaniu technik informatycznych w zakresie innowacyjnych rozwiązań biologii molekularnej. Poza tym doskonale opracowany program nauczania, który uwzględnia obecne potrzeby rynku, daje większe możliwości. Orientacja w zastosowaniu technik komputerowych, wraz z potrzebami środowiska medycznego.

Poza tym wykorzystanie wiedzy oraz doświadczenia firm, które już funkcjonują na rynku. Wszystko to przyczynia się do stworzenia prestiżowego kierunku studiów. Studenci mają wiele możliwości poszerzania wiedzy, zdobywania doświadczenia, również w zakresie funkcjonowania bioinformatyki w biznesie.

hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.