Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Rekrutacja a zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Zdarza Ci się, że wysłałeś całkiem sporo CV w odpowiedzi na ogłoszenia o pracę do różnych firm i żaden pracodawca się z Tobą nie skontaktował? Wydaje Ci się pewnie, że jesteś beznadziejny, nie masz odpowiednich umiejętności i doświadczenia lub nie skończyłeś kilku kierunków studiów. A może problem tkwi w czym innym? Zanim wyślesz CV do potencjalnego pracodawcy, sprawdź czy umieściłeś na nim zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Niestety, ale jest to niezbędne.

Bez zamieszczonej klauzuli nie będziesz mógł wziąć udziału w rekrutacji, a pracodawca nie będzie mógł się z Tobą skontaktować. Dlaczego? W istniejącym systemie prawnym dane osobowe objęte są ochroną. W związku z tym, za każdym razem, gdy umieszczasz je w formularzach rekrutacyjnych lub CV, musisz wyrazić zgodę na ich przetwarzanie przez firmę lub agencję rekrutacyjną.

Jeżeli nie wyrazisz pisemnej zgody, Twoja kandydatura nie będzie mgła być rozpatrywana w procesie rekrutacji, ponieważ CV z Twoimi danymi nie może być przechowywane ani nikomu przekazywane.

work force www.galapagosmusic.pl
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.