Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Prześwietlanie kandydatów w procesie rekrutacji

www.chirurgiaonkologiczna.org.pl

Proces rekrutacyjny to nie lada wyzwanie. Wybranie jednego kandydata spośród setek, a czasem nawet tysięcy nadesłanych zgłoszeń jest dość trudnym zadaniem. O ile na początku łatwo jest odrzucić niektóre kandydatury ze względu na niespełnianie wymagań, tak potem zaczynają się schody.

Nierzadko pracodawcy decydują się na prześwietlanie potencjalnych pracowników. W jaki sposób? Często się zdarza, że rekruterzy zaczynają od wygooglowania nazwiska kandydata. Próbują znaleźć na jego temat informacje w sieci.

Google może zaprowadzić osobę rekrutującą do profilu w mediach społecznościowych czy projektów, w których brał udział. Na Facebooku można obejrzeć zdjęcia i poznać zainteresowania, a GoldenLine i LinedIn pozwalają na zweryfikowanie ścieżki zawodowej. Innym, powszechnie stosowanym sposobem jest prośba o referencje lub o dane kontaktowe do poprzednich przełożonych.

Dzięki temu można skontaktować się z osobą, która miała okazję poznać styl pracy, osobowość i umiejętności kandydata. Można szybko zweryfikować, czy to co kandydat wpisał w CV jest prawdziwe.

ze Śląska do niemiec busem www.cmd.org.pl
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.