Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Przenośny router Wi-Fi

Połączenie z internetem można uzyskać na wiele sposobów. Jednym z ciekawszych rozwiązań są przenośne routery Wi-Fi. Co to takiego? Połączenie Wi-Fi jest najczęściej obecne w domach czy budynkach użyteczności publicznej. Jeśli masz w mieszkaniu internet, a gdzieś na biurku stoi skrzynka z migającymi lampkami – to znaczy, że korzystasz ze standardu Wi-Fi, a wspomniana skrzynka to router Wi-Fi. Natomiast przenośny router to podobne urządzenie, ale w mniejszej wersji, którą można zabrać do plecaka czy nawet schować do kieszeni.

Zasada łączenia urządzeń takich, jak tablet czy telefon z przenośnym routerem Wi-Fi jest identyczna, jak w przypadku stacjonarnych routerów. Wystarczy znaleźć połączenie na liście i podać hasło – jeśli jest wymagane. Jeśli urządzenia łączyły się już wcześniej, najprawdopodobniej nie będzie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych czynności. Telefon lub tablet sam nawiąże łączność z routerem. Natomiast tym, co wyróżnia przenośne modemy, jest konieczność korzystania z usługi takiej, jak internet na kartę.

Router, który masz w domu najprawdopodobniej odbiera internet przewodowo. Jest podłączony do stałego zasilania i linii telefonicznej lub innego gniazda korzystającego ze złącza typu Ethernet. Z kolei do przenośnego routera trzeba zaaplikować kartę SIM lub micro-SIM. W ten sposób urządzenie zyska połączenie z siecią i będzie mogło przesyłać sygnał dalej – do innych urządzeń, takich jak Twój tablet czy telefon. Nic nie stoi na przeszkodzie, by podłączyć do przenośnego routera kilka urządzeń na raz, np.

wszystkie komputery znajomych, z którymi podróżujesz.

naprawa komputerów
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.