Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Prędkość LTE. Od czego zależy?

Czy warto zdecydować się na korzystanie z połączenia LTE? Z pewnością tak, jeśli tylko potrzebujesz szybkiego Internetu, bez względu na to, czy jesteś właśnie w domu, biurze czy w podróży. Globalny zasięg to najważniejsza zaleta LTE, podobnie jak prędkość łącza – która jest znacznie wyższa niż w starszym standardzie 3G. Niemniej jednak warto pamiętać, że oferty operatorów z reguły dotyczą maksymalnej prędkości, którą możesz osiągnąć w optymalnych warunkach. W praktyce maksimum obiecane przez dostawcę zdarza się dość rzadko.

Dlaczego? Od jakich czynników zależy prędkość łącza LTE? Jednym z ważnym parametrów jest wydajność przenośnego modemu. Jeśli dysponujesz tanim modemem USB lub starym modelem, urządzenie może ograniczać prędkość działania sieci – po prostu nie jest w stanie przesłać wymaganej ilości danych. Równie ważnym i często kluczowym czynnikiem jest zasięg. Żaden operator nie jest w stanie zapewnić pełnej mocy sygnału na terenie całego kraju.

Z reguły sieć działa najlepiej w dużych ośrodkach miejskich, natomiast zwalnia w małych miejscowościach i na terenach niezabudowanych. Ponadto pasmo jest dzielone na wielu użytkowników, którzy korzystają w danym momencie z tej samej stacji przesyłowej. Oznacza to, że w wypadku dużego obciążenia stacji, Twoje połączenie zwolni. Do zmniejszenia prędkości połączenia mogą się także przyczynić warunki atmosferyczne.

Grube deszczowe chmury utrudniają przesyłanie sygnału wysokiej jakości. Naturalną przeszkodą może być także nieregularna rzeźba terenu.

www.contactcenter.pl/pl/uslugi/badania-marketingowe/ankiety-telefoniczne/336 medykamenty.com.pl
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.