Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Nagrywarki komputerowe – hit dawnych lat!

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie przywiązywał aż takiej wagi do piractwa internetowego. Choć było to takim samym przestępstwem jak dzisiaj, mniej osób ponosiło za to konsekwencje. Dlatego też tak popularne było nagrywanie piosenek ściągniętych z Internetu lub przegrywanie płyt. Każdy nowy komputer stacjonarny, laptopów wciąż było niewiele, musiał być wyposażony w nagrywarkę – dowolnej firmy, ważne aby nagrywała.

Dzięki niej szybko i sprawnie można było przegrać płytę od kolegi. Co więcej – nawet zeskanować i wydrukować sobie okładkę. Ci bardziej biegli o tematyce komputerów ściągali piosenki z Internetu i tworzyli składanki, poczym nagrywali je na płyty. Na niejednym szkolnym korytarzu kwitł handel płytami.

Uczniowie posiadający komputer z nagrywarką sprzedawali za „dychę” gotową, samodzielnie złożoną składankę. Dziś już nikt u niego nie zamawia tak nagranej muzyki – na szczęście takie praktyki są coraz częściej karane. Nagrywarki służą już do innych celów – płyt niemal nikt już nie przegrywa, ponieważ są w przyzwoitej cenie w sklepach. A kiedy chcemy danej piosenki posłuchać w tej chwili – mam ją w kilka sekund w Internecie.

https://www.ifs.com/pl aplikacja dla przedstawicieli handlowych
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.