Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Monitory

www.poloniusz.org

Wśród wielu urządzeń wyjścia, najważniejszym jest oczywiście monitor. To dzięki niemu użytkownicy mogą zobaczyć efekt wyjściowy pracy maszyny.

Pierwotne komputery korzystały z żarówek, które sygnalizowały wynik wykonywanych operacji. Kolejne wyświetlały informacje z pomocą oscyloskopów.

Standardem stały się monitory kineskopowe, zwane w skrócie monitorami CRT. W celu wyświetlenia obrazu wiązki elektronów zostają wystrzelone przez działo elektronowe, które trafiają na luminofor.

W związku z tym, monitory te krytykowane były ze względu na szkodliwe promieniowanie. Niwelowane było ono za pomocą specjalnych, dodatkowych nakładek.

Sporej wielkości ekrany kineskopowe zostały wyparte przez wyświetlacze ciekłokrystaliczne. Pole elektryczne zmienia orientację cząsteczek ciekłego kryształu, co zmienia polaryzacje światła i pozwala na wyświetlenie obrazu.

Za przesyłanie sygnału video z komputera odpowiedzialna jest karta graficzna. Wraz z rozwojem tego komponentu oraz monitorów, możliwości wyświetlanych kolorów oraz rozdzielczości stawały się większe.

Ważnym aspektem rozwoju technologii monitorów było także zdrowie oraz wpływ na wzrok użytkownika.

Projektory multimedialne audyty i analizy środowiska druku
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.