Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Mobilny net do gier. Warto?

Internet mobilny ma mnóstwo zalet. Nie ma lepszego wyboru, gdy chcesz surfować po sieci w pociągu albo na bieżąco sprawdzać maile niezależnie od tego, czy jesteś nadal w biurze, już w domu czy gdzieś pomiędzy. 3G, 4G lub LTE – każdy z tych standardów zapewni wygodny dostęp do zasobów world wide web. Sieć to jednak nie tylko przeglądarka, mail i Skype. Wiele osób potrzebuje internetu przede wszystkim w jednym celu – by wygodnie grać po sieci z graczami na całym świecie.

Czy mobilna sieć nadaje się do takiego zadania? Odpowiedź jak zwykle nie może być całkiem jednoznaczna, bo wszystko zależy od tego, z jakiej dokładnie usługi skorzystasz i w jakie gry będziesz grać. Jednak w większości wypadków Internet mobilny nie jest zadowalającą usługą dla gracza. Głównym minusem bezprzewodowej sieci o zasięgu globalnym są zmiany transferu. Prędkość połączenia zależy od wielu czynników: lokalizacji usługobiorcy, obciążenia sieci, a nawet warunków atmosferycznych. Z perspektywy gracza oznacza to przede wszystkim wysoki ping.

Czym jest ping? To prędkość wymiany danych pomiędzy serwerem gry, a graczem. Niski ping oznacza, że gra może odbywać się płynnie. Akcja jednego gracza jest natychmiast widziana przez innych. Wysoki ping sprawia, że gra staje się zupełnie chaotyczna i często nie można jej kontynuować. Gracz ze słabym połączeniem może np.

strzelić do przeciwnika, którego trzyma na muszce na własnym ekranie. Niestety w rzeczywistości konkurent już odszedł sekundę temu, więc strzał będzie chybiony.

https://www.itgenerator.pl/tworzenie-aplikacji-mobilnych-android/
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.