Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Mobilny Internet. Warto?

Mobilny internet to aktualnie jeden z najbardziej popularnych sposób na uzyskanie połączenia z globalną siecią. Czasem tę usługę nazywa się również Internetem w pakiecie – bo jest sprzedawany razem z innymi usługami telekomunikacyjnymi, czyli np. połączeniami głosowymi i SMS-ami. Inna nazwa to internet na kartę, co odnosi się do karty SIM, dzięki której nawiązujesz połączenie. To taka sama karta, jak ta, którą masz zawsze w telefonie komórkowym. Nie mylić z kartą microSD, czyli kartą pamięci. Można powiedzieć, że dzisiaj istnieją dwa główne sposoby na połączenie się z globalną siecią. Jeden to wspomniany internet na kartę. Druga opcja to Wi-Fi.

Z Wi-Fi korzystamy prawie wszyscy w domu, biurze czy na uczelni. Czy warto wobec tego przestawić się na rozwiązanie bardzo mobilne? Odpowiedzi każdy musi sobie udzielić sam. Pewne jest natomiast to, że Internet mobilny ma wiele zalet i wiele wad. Do plusów internetu na kartę można zaliczyć na pewno możliwość swobodnego korzystania z sieci niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz. Razem z tą mocną stroną, trzeba jednak wymienić istotny minus. Przenośne modemy często tracą łączność, gdy nie przebywasz na terenie dużego miasta. Na wsi czy w małym mieście trudniej o uzyskanie stałego połączenia. Z tego samego powodu pojawiają się wahania prędkości łącza. Z drugiej strony, w dobrych warunkach internet mobilny jest tak samo funkcjonalny jak Wi-FI.

Zwłaszcza, gdy korzystasz z sieci głównie po to, by przeglądać strony www, pobierać dokumenty czy prowadzić pogawędki na Facebooku.

www.bioarea.com.pl
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.