Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Lepiej WiFi czy 3G/4G/LTE?

Każdy, kto chce dziś korzystać z Internetu, musi zdecydować się na jedną z opcji. Albo łączysz się z siecią lokalną, czyli Wi-Fi, albo wybierasz internet o zasięgu globalnym, czyli 3G albo 4G lub LTE. Skróty 4G i LTE są często stosowane zamiennie, choć oznaczają nieco inny standard. Można jednak uznać, że oba odnoszą się do Internetu o zasięgu globalnym nowej generacji – tzn.

nowszego niż 3G. Niezależnie od tego, czy wybierzesz Wi-Fi czy też Internet globalny, zyskujesz dostęp do tych samych zasobów sieci. To znaczy, że nazwy „sieć lokalna” i „sieć globalna” odnoszą się jedynie do zasięgu sygnału. Wybór pomiędzy tymi dwoma rodzajami połączenia jest ważny wtedy, gdy chcesz kupić nowe urządzenie, np.

tablet. Modele z modemem LTE są dużo droższe niż wyposażone w samo Wi-Fi. Komu więc wystarczy Wi-FI? Na pewno osobom, które mają zamiar korzystać z danego sprzętu głównie w domu. Samo Wi-Fi też jest tańsze niż LTE i jeśli laptopa czy tabletu używasz głównie we własnym mieszkaniu, nie potrzebujesz łącza 3G, 4G czy też LTE.

Wi-Fi to także lepsza opcja dla graczy. Tylko sieć lokalna zapewnia aktualnie wystarczająco dobre parametry łącza, by można było swobodnie grać. Z kolei LTE to standard niezstąpiony dla biznesmanów, przedstawicieli handlowych i osób, które wiele czasu spędzają w podróży. Takie łącze w zupełności wystarczy do kontrolowania poczty i portali społecznościowych.

Będzie również przydatne podczas pracy w chmurze czy wyszukiwania informacji kontaktowych.

hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.