Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Komputery – od olbrzymów do miniatur

Jeśli mówimy o informatyce, to pierwszym jej osiągnięciem, które przychodzi nam na myśl jest komputer. Jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń technicznych, które ma równocześnie status produktu powszechnego.

Te same komputery, których używamy na co dzień, aby surfować w internecie i czatować ze znajomymi, służą na stacjach kosmicznych i w bazach wojskowych. Jak to możliwe? Cóż, komputery przeszły daleką drogą nim zyskały kształt i funkcje znane dziś.

Pierwsze modele były ogromnymi maszynami, które zajmowały kilka pomieszczeń, a ich moc obliczeniowa była zaledwie ułamkiem tej, którą posiadają współczesne pecety średniej klasy. Stopniowo technika pozwalała zamykać coraz potężniejsze urządzenia w coraz mniejszych obudowach – o tym, jaką wagę ma miniaturyzacja w informatyce za chwilę napiszemy.

Chcemy jednak podkreślić, że o trendach w tej dziedzinie należy mówić w pierwszej kolejności przez pryzmat komputerów, bo to na nich polega dziś świat. Polemizowanie z tym nie ma sensu, skoro fakty są takie, a nie inne.

www.hppskoki.pl
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.