Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Karty dźwiękowe

Dzisiejsze komputery poza obrazem przekazują także informacje dźwiękiem. Mogą to być najzwyklejsze pliki muzyczne, czy odebrana rozmowa za pośrednictwem komunikatora internetowego. Nie zawsze tak jednak było.

Pierwsze komputery na początku lat 80-tych używały prostego dźwięku buczenia, aby informować użytkownika o występującym błędzie. Po kilku latach pojawiła się pierwsza karta dźwiękowa firmy AdLib posiadająca jednokanałowy syntezator FM. W kolejnych latach pojawiły się karty Sound Blaster, które zrewolucjonizowały jakość dźwięku odtwarzanego na komputerze.

Już w 1992 roku komputer mógł odtwarzać i zapisywać dźwięk stereo z częstotliwością 44,1 kHz w 16 bitowej rozdzielczości. Następne lata przynosiły kolejne ulepszenia rozwiązań a także karty zewnętrzne. Wraz z nadejściem między innymi dźwięku przestrzennego, nowe urządzenia potrafiły sprostać najbardziej wymagającym użytkownikom.

Zaczęły też powstawać specjalne karty dźwiękowe dedykowane dla twórców muzyki.Mimo że różnorodne dźwięki nie towarzyszyły komputerom od początku, urządzenie jakim jest karta dźwiękowa w szybkim tempie dała zupełnie nowe możliwości użytkownikom.

monitoring ip laptopy poleasingowe dell
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.