Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Język D

www.helenakowalik.pl

Nie sposób wymienić wszystkich języków programowania, bo jest ich tysiące i ciągle pracuje się nad nowymi. Powiedzmy natomiast kilka słów o jednym z nich, czyli o języku D. D jest wieloparadygmatowym językiem programowania. Dzięki niemu możliwe jest programowanie imperatywne, obiektowe i metaprogramowanie.

Język ten został opracowany przez Waltera Brihta, który wcześniej przyczynił się do powstania języka C. D miał być następcą innego języka, a mianowicie C. W rzeczywistości niewiele jednak łączy ze sobą D i C – właściwie tylko binarna kompatybilność. D jest natomiast podobny do Ci ma wiele wspólnego również z językami Java, C i Eiffel.

Język D powstał stosunkowo niedawno, bo w 2007 roku. Podczas projektowania języka D zwrócono uwagę bardziej na kwestie natury praktycznej, a nie na aspekt teoretyczny. Stworzono go w oparciu o praktyczne wnioski wynikłe implementowania i użytkowania języka C. Takie podejście z pewnością jest sensowne, no bo przecież mówimy tutaj o narzędziu, które ma spełniać właśnie funkcje praktyczne.

hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.