Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Jak sprawić, aby kandydat czuł się swobodnie na rozmowie kwalifikacyjnej?

Rozmowa kwalifikacyjna to dla wielu osób powód do stresu i zdenerwowania. To sprawia, że kandydat podczas spotkania z potencjalnym pracodawcą nie czuje się swobodnie i ma problem, żeby zaprezentować się z jak najlepszej strony i zrobić dobre wrażenie.

Po stronie pracodawcy leży zbudowanie przyjaznej atmosfery, dzięki której kandydat będzie mógł się czuć komfortowo i bez stresu odpowiadać na pytania. Ważne jest, aby kandydat poczuł się jak gość.

Warto zatem na samym początku zaproponować coś do picia i rozluźnić atmosferę zadając jakieś niezobowiązujące pytanie. Znaczenie ma także to, czy rekruter jest dobrze przygotowany.

Na rozmowie kandydat od razu zauważy, czy osoba rekrutująca, dopiero co czyta CV i list motywacyjny. Warto zatem zapoznać się ze ścieżką kariery kandydata czy poszukać informacji na temat poprzednich firm.

Należy pamiętać, że przyjazna atmosfera to taka, kiedy traktujemy kandydata jako partnera do rozmowy. Zatem nie warto silić się na podchwytliwe pytania, którymi byśmy mogli go zbić z tropu.

Nie należy go traktować jako przeciwnika, ale osobę, która być może będzie należeć do naszego zespołu.

gps.city-traffic.com.pl
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.