Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

IT na kontrakcie

www.gimsat.com.pl

Dziś najbardziej pożądaną formą zatrudnienia w Polsce wciąż pozostaje umowa o pracę, która ma oczywiście bardzo wiele plusów, jak m.in. prawo do urlopu czy zapewnienia ciągłości zatrudnienia. Rynek pracy – szczególnie ten związany z branżą IT – rozwija się bardzo dynamicznie, czego zasługą są m.in. firmy outsourcingowe. Z tego powodu coraz więcej informatyków zainteresowanych jest pracą na kontrakcie. Dlaczego?

Przede wszystkim taka forma zatrudnienia daje o wiele większą swobodę w podejmowaniu decyzji przez pracownika. Często daje ona możliwość pracy zdalnej czy wybraniu elastycznych godzin pracy. Informatyk sam decyduje z kim współpracuje i ma szansę brać udział w kilku projektach jednocześnie. Dzięki temu znacznie poszerza on swoje doświadczenie i zdobywa nową wiedzę. Bywa również, że na kontrakcie można liczyć na wyższe zarobki niż na umowie o pracę, co bez wątpienia stanowi atrakcyjny czynnik dla wielu osób.

Coraz większą popularność kontraktowego zatrudnienia w IT powoduje też duże zapotrzebowanie na osoby z takim wykształceniem na rynku pracy. Dzięki temu nie muszą się oni bać ryzyka związanego z brakiem ciągłości zatrudnienia.

hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.