Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Intensywny rozwój polskiego outsourcingu

Outsourcing to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki, którego coroczny wzrost notuje się na poziomie rzędu kilkunastu procent. Ma to także pozytywny wpływ na rynek pracy – to właśnie firmy outsourcingowe generują najwięcej ofert pracy w branży IT.

Wartość polskiego sektora BPO, czyli Business Processes Outsourcing już w 2011 roku przekroczyła 13 mld złotych. Pomijając już rynek światowy, sytuacja outsourcingu na rodzimym rynku również wygląda bardzo dobrze. Polski Instytut Outsourcingu wycenia jest wartość na 4 mld złotych przewiduje dalszy rozwój. Nic dziwnego skoro na powierzenie zewnętrznym firmom części swojej działalności decyduje się coraz więcej przedsiębiorców, nawet tych lokalnych. W latach 2010-2013 przybyło ich aż 19%, a wdrożenie outsourcingu w do swojej firmy w najbliższej przyszłości zadeklarowało kolejne 7%.

Tak duża popularność sektora sprawia, że z powodzeniem można mówić już o fazie jego dojrzałości. Za takim stwierdzeniem przemawia m.in. istnienie organizacji branżowych działających na jego rzecz oraz trwałość centrów świadczących takie usługi.

hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.