Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Gdzie LTE działa najlepiej?

Chcesz korzystać z Internetu LTE? W takim razie musisz wiedzieć, że to rozwiązanie, które ma wiele zalet, ale też pewne wady. Internet LTE jest często dodawany w pakiecie do abonamentu telefonicznego.

To wygodna opcja, ale LTE nie jest idealne. Przede wszystkim rzadko zdarza się, by prędkość transferu obiecywana przez usługodawcę dobijała do wartości z reklamy.

Zresztą operatorzy przyznają, że klientom w ofercie przedstawiają maksymalną prędkość sieci, a nie gwarantowaną. Jeśli więc chcesz w pełni wykorzystać możliwości sieci o globalnym zasięgu, powinieneś ją użytkować, paradoksalnie, w określonym warunkach.

Gdzie LTE działa najlepiej? Tam, gdzie operatorom najbardziej opłaca się dostarczać usługę najwyższej jakości, a więc po prostu tam, gdzie jest wielu odbiorców. Innymi słowy, LTE funkcjonuje najsprawniej w dużych miastach, gdzie usługodawcy mają największą liczbę klientów.

Natomiast sygnał jest najczęściej wyraźnie słabszy na wsiach i pomiędzy miejscowościami. Wynika to nie tyle z dobrej czy złej woli zleceniodawcy, ale z kalkulacji zysków i strat.

Firmom telekomunikacyjnym nie opłaca się tworzyć lub wynajmować infrastruktury na obszarach, gdzie nie zyskają wielu klientów. Z drugiej strony, jeśli nie zależy Ci na dużej prędkości, to z LTE będziesz mógł korzystać wygodnie w większości polskich miast, także tych mniejszych.

Natomiast problemem wciąż mogą być wsie i obszary niezabudowane. Tam może dochodzić do częstego zrywania połączenia, co bywa uciążliwe nawet podczas zwykłego przeglądania stron internetowych.

ciekawy post na bloga
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.