Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Elektroniczna ewidencja leków

Czuwanie nad tym, aby w lekach panował idealny porządek spoczywa na personelu apteki. W praktyce w zespole znajdują się z reguły magistrowie oraz technicy farmacji, których pracę wspiera mniej wykwalifikowany personel w postaci salowych, czy mówiąc inaczej sprzątających. Technicy oraz magistrzy korzystają z oprogramowania apteki, które powinno być kompatybilne z programami wykorzystywanymi na oddziałach.

Najczęściej programiści tworzą jeden spójny program, który można łatwo wdrożyć w każdej komórce szpitala. To pozwala lekarzom i pielęgniarkom składać zamówienia na poszczególne leki, a informacja o zapotrzebowaniu jest natychmiast przekazywana do apteki. Kluczowy jest tutaj magazyn leków, ponieważ to właśnie on przygotowuje preparaty i przekazuje dalej.

Osoba zarządzająca magazynem musi dbać o to, by wszystkie ruchy w ramach asortymentu leków podlegały ewidencji. Okresowo bowiem dokonuje się bilansu, zwanego z reguły inwenturą. Okazuje się wówczas, czy wszystko jest na swoim miejscu i czy nie ma niedoborów ani nadwyżek leków.

kurs ux www.rzgraf.com.pl
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.