Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Czy musisz kupić telefon z 3G/4G?

www.obligacjerp.eu

Praktycznie wszystkie nowoczesne telefony i tablety mają wbudowany modem Wi-Fi, a więc pozwalają na korzystanie z sieci lokalnej. Dzięki temu możesz łatwo korzystać z Internetu w domu lub w miejscach, w których działa tzw. hot-spot, a więc punkt dostępu do sieci Wi-Fi. Alternatywą jest sieć o zasięgu globalnym, a więc standard 3G oraz 4G lub LTE. Wymienione standardy różnią się prędkością, ale ich najważniejsza cecha jest taka sama – możliwość korzystania z sieci w dowolnym miejscu i czasie.

Z tego też powodu część producentów urządzeń mobilnych wyposaża produkowane sprzęty w modemy sieci 3G lub 4G / LTE w nowszej wersji. Dzięki temu wystarczy zaaplikować kartę SIM operatora do urządzenia i można surfować po sieci niemal w każdym miejscu. Wadą urządzeń z dodatkowym modemem jest natomiast cena. W przypadku tabletów, modem 3G/4G potrafi podnieść cenę urządzenia nawet o 300 zł. Jeśli liczysz się z każdą wydawaną złotówką lub po prostu nie lubisz wyrzucać pieniędzy w błoto, warto dobrze przemyśleć zakup – być może lepiej będzie wybrać urządzenie bez modemu sieci globalnej? Za taką opcję przemawiają dodatkowe akcesoria i inne możliwości nawiązania połączenia.

Jeśli po czasie stwierdzisz, że jednak potrzebujesz sieci 4G, możesz kupić dodatkowy, niedrogi modem. Alternatywą jest połączenie udostępniane przez telefon, czyli tzw. tethering. Z kolei w dużym mieście łatwo natknąć się na hot-spoty, a więc darmowe Wi-Fi. O ile nie musisz być online 24h na dobę, urządzenie z modemem 3G/4G na pewno nie jest niezbędnym zakupem.

agencja reklamowa poznań
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.