Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Ćwiczenia na rotatory barku

Trzeba wiedzieć, że kość ramienna otoczona jest przez rotatory barku, czyli cztery mięśnie, które zapewniają stabilność ramienia. Do rotatorów zaliczamy mięsień podłopatkowy, podgrzebieniowy, nadgrzebieniowy oraz mięsień obły mniejszy. To właśnie dzięki nim możliwy jest ruch stawu barkowego. Uszkodzenia rotatorów często zdarzają się podczas wysiłku fizycznego. Zazwyczaj jest to następstwo rozpoczęcia treningu bez odpowiedniej rozgrzewki czy nieprawidłowego wykonywania ćwiczeń.

Czasem wystarczy nieodpowiednia pozycja przy siedzeniu i także bark zaczyna boleć. Aby zapobiec tego typu kontuzjom, istotne jest, aby wykonywać ćwiczenia wzmacniające rotatory. Najpopularniejszym ćwiczeniem zapobiegającym kontuzjom rotatorów są okrężne ruchy ramion oraz motylki. Ćwiczenie polega na zgięciu rąk, tak aby dotykały ramion i również wykonywaniu ruchów okrężnych. Wzmacniać rotatory można także poprzez wzruszanie ramionami.

Ćwiczenie polega na tym, że stajemy w pozycji wyprostowanej z rękoma wzdłuż tułowia. Następnie należy podnosić barki, próbować jak najmocniej ściągnąć łopatki i pozostać w tej pozycji kilka sekund. Świetnym ćwiczeniem są także skręty tułowia w prawo i lewo w pozycji wyprostowanej lub w skłonie w górę i w dół. Rotatory barku można również wzmocnić poprzez ćwiczenia z hantlami. Odwodzenie ręką na boki, podnoszenie ramion w górę i w dół czy wyciskanie hantli z klatki piersiowej mogą stanowić dobry trening rotatorów, pod warunkiem, że ciężar hantli nie będzie zbyt duży.

medactive.com.pl/masaz-leczniczy/ https://www.horyzontybezgranic.pl/schodolazy-gasienicowe.php
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.