Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Co to jest outsourcing IT?

Tajemniczo brzmiące słowo outsourcing, które staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularne, jest zbitką angielskich słów outside, czyli zewnętrzny i resourse oznaczającego zasoby, dostępne środki. Jego podstawowym założeniem jest więc zlecenie niektórych prac niezbędnych dla działania danego przedsiębiorstwa zewnętrznym wykonawcom.

Jeżeli chodzi o outsourcing w branży IT, polega on oczywiście na powierzeniu zarządzania infrastrukturą informatyczną naszej firmy innemu przedsiębiorstwu. Jest to rozwiązanie bardzo dobre dla początkujących biznesmenów, którzy nie mają funduszy na zatrudnienie wielu pracowników. Jednocześnie dzięki popularności outsourcingu, na rynku pracy rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w konkretnej dziedzinie, którzy inaczej pozostawaliby bezrobotni.

Decydując się na outsourcing musimy jednak pamiętać, że jest to współpraca z zewnętrzną firmą odbywa się na zasadach o wiele luźniejszych niż przy tradycyjnej umowie-zlecenie. Zleceniodawca w żadnej sposób nie ingeruje bowiem w wykonywane usługi – w kręgu jego zainteresować pozostaje jedynie efekt końcowy.

www.narzedziaiosprzet.com.pl
hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.