Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Co to jest LTE?

LTE to stosunkowo nowy standard łączności bezprzewodowej. W Polsce większość dostępnych urządzeń mobilnych wciąż wspiera przede wszystkim starszy standard 3G. LTE dopiero zyskuje popularność.

Za nowym rozwiązaniem przemawia na pewno większa prędkość przesyłania danych. W zależności od źródła informacji, a także usługodawcy i wykorzystanej technologii, przyjmuje się, że LTE pozwala na ściągnie danych z prędkością sięgającą 300 Mb/s. To niezwykła szybkość, biorąc pod uwagę fakt, że w większości domów stacjonarny Internet nie osiąga nawet 100 Mb/s.

Tymczasem LTE pozwala na korzystanie z dobrodziejstw sieci bez względu na miejsce. Możesz przeglądać strony www w domu, pracy albo w podróży. Rozwinięcie skrótu LTE to Long Term Evolution.

Trzeba przyznać, że kolejne etapy ewolucji nowego standardu będą mile widziane. Aktualnie LTE zmaga się z kilkoma problemami, które sprawiają, że przenośny Internet wciąż nie dorównuje standardowi Wi-Fi, z którego najprawdopodobniej korzystasz w domu. Wadą LTE jest przede wszystkim to, że wspomniana prędkość 300 Mb/s, a nawet 100 Mb/s obiecywane przez niektórych operatorów, jest w praktyce trudne do osiągnięcia.

Aby w pełni wykorzystać możliwości LTE, powinieneś nie tylko dysponować dobrym modemem. Prędkość połączenia zależy również od wielu innych czynników, takich jak odległość od stacji przesyłowej, obciążenie sieci (czyli aktualna liczba użytkowników), a także warunki atmosferyczne. W konsekwencji trudno jest choćby zbliżyć się do szybkości łącza oferowanej przez usługodawcę.

hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.