Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Co to jest internet na kartę?

www.szlachetnezdrowie.com.pl

W ofertach operatorów telefonicznych oraz dostawców Internetu często można zobaczyć wzmianki o tzw. internecie na kartę. Co to oznacza? Jak korzysta się z tej formy połączenia z globalną siecią? Internet na kartę to najczęściej usługa, która jest dostarczana wraz z numerem telefonu, choć nie jest to regułą. Tak czy inaczej, połączenie uzyskujesz za pośrednictwem karty SIM lub micro-SIM, czyli takiej samej karty jak ta, którą masz w telefonie, aby dzwonić i pisać SMS-y.

Internet na kartę jest w zdecydowanej większości wypadków usługą płatną. Nie licząc przypadków takich, jak droższy abonament – gdzie internet bywa nielimitowany, ale usługodawca wlicza go w ogólny koszt usługi. Innym wyjątkiem jest sieć Aero2, czyli darmowy internet na kartę, który wydaje się być dość wolny i pełen ograniczeń, ale w określonych sytuacjach wystarcza. Jeśli decydujesz się na internet na kartę, to zazwyczaj godzisz się na limity przesyłania danych.

Są one określane w liczbie pobranych i wysłanych gigabajtów danych. Na przykład limit może wynosić 100 GB, co oznacza, że po przekroczeniu tej ilości połączenie będzie wolniejsze, zostanie zablokowane lub też będziesz musiał ponieść dodatkowe opłaty, naliczane od nadmiarowych megabajtów. Konkretne rozwiązanie zależy od operatora, którego wybierzesz. Z Internetu na kartę możesz korzystać za pośrednictwem wbudowanego modemu w telefonie lub tablecie.

Alternatywą są zewnętrzne modemy – bezprzewodowe lub podłączane za pośrednictwem USB.

hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.