Outsourcing

w branży IT- szansą na rozwój rynku pracy w Polsce.

Co to jest Aero2?

www.sztab-antypiracki.pl

Internet mobilny to bardzo wygodna usługa, ale ma jedną wadę wspólną dla większości usług telekomunikacyjnych – trzeba za niego płacić. A przynajmniej tak jest w większości ofert dostępnych na rynku.

Jeśli jednak nie zależy Ci na wysokiej prędkości łącza, możesz skorzystać z Aero2, czyli internetu na kartę, który jest dostępny za darmo. Jedyne opłaty, jakie pokrywasz, to koszt zamówienia karty Aero2 oraz ewentualny zakup przenośnego modemu USB (gdy nie masz wbudowanego modemu w telefonie, laptopie czy tablecie).

Aero2 cieszy się ogromną popularnością, mimo tego, że nie jest w ogóle reklamowane. Internautów przyciąga rzecz jasna możliwość darmowego korzystania z sieci, a nie odstraszają limity, którymi obwarowana jest usługa.

Największą bolączką polskiego internetu za free jest niewielka prędkość przesyłania danych. Aero2 charakteryzuje się downloadem na poziomie 512 Kb/s, co można porównać do pierwszych stałych łączy, które były obecne w wielu domach około dziesięć lat temu.

Drugi minus darmowego Internetu wynika z jego popularności. Sieć Aero2 szybko zaczęła zmagać się z nadmiarem użytkowników oraz dużymi obciążeniami, które były konsekwencją ściągania „ciężkich” plików – np.

filmów czy gier. Z tego względu usługodawca wprowadził utrudnienie polegające na automatycznym zrywaniu połączenia co godzinę.

To znacząco utrudnia pobieranie dużych plików, ale też sprawia, że korzystanie z sieci Aero2 bywa dość uciążliwe. Z drugiej strony, już za parę złotych możesz kupić pakiet, który pozwoli na zniesienie wspomnianego ograniczenia.

hocoma.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.